Въпроси/Отговори   Търсене   Потребители   Потребителски групи  Профил   Вход   Влезте, за да видите съобщенията си  Регистрирайте се 

Създайте нова тема   Напишете отговор    Черноморски Риболовен Клуб - Морските Вълци Форуми -> Новини -> Подобрена система за регистрация
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Molo
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 22, 2007 3:55 am    Заглавие: Подобрена система за регистрация Отговорете с цитат Върнете се в началото

Тъй като имахме първия случай на спам, от страна на ботове, които по някакъв начин бяха успели да преминат защитата с картинка, сега съм направил картинката да е доста по сложна. Това не е най-доброто решение, но временно ще върши доста добра работа. Тепърва ще се наглася форума да праща писмо индивидуално, от което ще се активира акаунта...
fixed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Molo
Site Admin

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 6:46 pm    Заглавие: Добавен е таен въпрос ... Отговорете с цитат Върнете се в началото

Към регистрацията е добавен таен въпрос с МНОГО, ама МНОГО труден отговор Wink . Това ще спре спамботовете на първо време, но няма да спре спамерите. Но вече имам нещо наум, което ще се окаже много ефективно ... Повече когато стане. Активацията на акаунти по пощата беше пусната и работеше, но реших че това много забавя регистрацията на легитимни потребители и засега е спряна. Но ако текущите мерки не окажат влияние, ще бъде пусната.
fixed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Molo
Site Admin

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2007 3:09 am    Заглавие: Отново подобрения ... Отговорете с цитат Върнете се в началото

Махната е картинката за потвърждение. По принцип тя може да се нагласи да бъде с произволна трудност, но аз самия не мога да я разпозная като й кача трудността. Така, че тая картинка може и да спре спамбототе, но така със сигурност ще спре и хората да се регистрират. За тая цел съм ъпгрейднал Въпроса при регистрация и сега е различен всеки път. Не се праща поща при регистрация за потвърждение. Мисля че това трябва да спре на първо време спамерите.
spamdance
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Черноморски Риболовен Клуб - Морските Вълци Форуми -> Новини Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети